Cartoon Network Hayranlarının Buluşma Noktası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cartoon Network Hayranlarının Buluşma Noktası

Cartoon Network Hayranlarının Forum Sitesi

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Haftanın Üyesi [Haziran 2009 1. Hafta]
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 01, 2009 7:16 pm tarafından CreePche

» Moderatör Alımları Başladı !
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 01, 2009 7:08 pm tarafından CreePche

» Scooby Doo Tanıtım
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 4:22 pm tarafından basak1907

» Foster'in Hayali Dostlar Mekanı Tanıtım
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 4:22 pm tarafından basak1907

» Sincap Çocuk Tanıtım
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 4:21 pm tarafından basak1907

» Cramp İkizler Tanıtım
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 4:21 pm tarafından basak1907

» Skunk Fu Tanıtım

» Casper Tanıtım

» Storm Hawks (Fırtına Şahinleri) TANITIM
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 4:20 pm tarafından basak1907

En iyi yollayıcılar
Admin
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Vote_lcap2Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Voting_bar2Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Vote_rcap2 
CreePche
Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Vote_lcap2Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Voting_bar2Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Vote_rcap2 
ComboMachine
Excellence
basak1907
BJKSelim
*canberk*
~~Clown~~
Black

Star Wars : The Clone Wars Tanıtım

3 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Empty
MesajKonu: Star Wars : The Clone Wars Tanıtım   Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeCuma Nis. 24, 2009 9:51 pm

Işın Kılıçları, yıldız Gemileri, Unutulmaz Karakterleri ve yaratıklarıyla efsane geri dönüyor. İyi ile Kötünün Savaşı Başlıyor. Biljedi Yodanın Dediği gibi: Her Yıldızın vardır kendine ait bir Hikayesi...
Çok ama çok uzaklardaki galaksi…

Star Wars: Klon Savaşları, Cartoon Network’te…

George Lucas’ın başyapıtı olarak nitelendirilen otuz yılı aşkın bir geçmişe sahip efsane serinin bir parçası niteliğindeki Star Wars: Klon Savaşları, Cartoon Network ekranlarında her hafta film tadında yeni bir bölüm yayınlayacak. Son teknoloji harikası görsel efektleri ile göz dolduran bu animasyon serisinde Sith ve Jedi’lar arasındaki iyi-kötü mücadelesi devam ediyor.

Star Wars: Attack of the Clones ve Star Wars: Revenge of the Sith arasındaki dönemde geçen Star Wars: Klon Savaşları’nda galaksideki barışı sağlamak için Jedi Şövalyeleri harekete geçiyor. Ayrılıkçıların korkunç Droid ordusuna engel olmak için Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Yoda; Anakin’in Padawan’ı Ahsoka Tano ile birlikte Klonların da gücünü alarak karanlık tarafa karşı bir mücadele verecekler.

Star Wars efsanesinin derinliği ve bilgisayar yapımı animasyonun bir araya gelmesi ve yaratıcı karakterlerin de kadroya eklenmesi ile Star Wars: Klon Savaşları, yalnızca görsel bir ziyafet sunmuyor hikâyesi ile de dikkat çekiyor.

Gençleri aksiyon ve mizah anlayışı, büyükleri ise hikâyesi ile derinden etkileyecek olan Star Wars: Klon Savaşları ile her hafta çok ama çok uzaklardaki bu galaksinin başka bir yüzünü göreceksiniz.

Bilge Jedi Yoda’nın dediği gibi: “Her yıldızın kendine ait bir hikâyesi vardır.”

Bilgiler

Dizi, 2008 Ağustos ayında 98 dakikalık bir film ile başlayıp, 22 bölüm olarak planlanmış ilk sezonuna Ekim ayında Cartoon Network kanalında giriş yaptı. Dizinin prömiyeri (yani ilk bölümünün ilk gösterimi) 4 milyon izleyiciyle Cartoon Network'ün şimdiye dek en çok izlenen dizi prömiyeri olmuş. Ayrıca, çocuk kanalları içinde tüm yaş gruplarının hepsinde birden en yüksek reyting'i aynı anda yakalamış. Şöyle ki : Yaşları

* 2-11 arasında 1,8 milyon,
* 6-11 arasında 1,4 milyon,
* 9-14 arasında 1,2 milyon
kişi dizinin prömiyerini izlemiş.

2003-2005 yılları arasında yayınlanmış olan aynı konulu çizgi dizinin ardından, yaratıcı George Lucas, bu kez isme bir "the" ekleyerek 3 boyutlu bilgisayar animasyonu ile efsanenin satır aralarını dolduruyor. 22'şer dakikalık bu bilgisayar animasyonlarında hikaye, Star Wars filmlerinden Star Wars Episode II: Attack of the Clones ile Star Wars Episode III: Revenge of the Sith arasındaki zamanda geçiyor. Doyamadığımız jedi dövüşlerine doyuyor, yepyeni ırklar ve teknolojiler ile tanışıyoruz.

Star Wars hikayesinin sadece bir aşk dolambacı ya da aile kaosu olmadığı gözümüze sokuluyor. Ayrıca Jedi abilerin de Sith Lord'larının da filmlerdeki kadar "üstün" olmayıp, zamanında az savaşmadıkları, barışı yakalamak ya da yok etmek için karşılıklı az dövüşmedikleri buram buram yansıtılıyor. Her bölümün başında bir narrator (anlatıcı) sesi ile o bölüme sanki bir spor müsabakası anlatılıyormuş gibi heyecanla giriliyor olması benim gözümde gülünç bir hava katsa da zaman zaman Avatar tadı aldığım diziden memnunum. avatar kokusunu yayan Ahsoka avatar kokusunu yayan Ahsoka

Resmi web sitesinde yayınlanmış birçok trailer (tanıtım filmi) , sneak peek (gösterime girmeden yayınlanan bazı sahneler) ve bölüm özetlerinin ön gösterimleri var. Sitenin bu "videolar" bölümünde Bazı bölümlerin perde arkası içeren belgesellerini de izleyebiliyoruz. Bu belgesellerde, yönetmen ekibinden Dave Filoni (kendisi daha önce Avatar: The Last Airbender'da çalışmış), "bu bölümde gördüğünüz klonların zırhları maviydi çünkü..." ya da "bölümdeki asanın ucundaki madalyonu tasarlarken şuradan esinlendik" tarzında yorumları, açıklamaları ile bize tatlı ayrıntıları aktarıyor.

Toplamda en az 100 bölüm olarak planlanan dizinin resmi web sitesinde bölümler arası hikayecikler içeren bir çizgi romanı da var.

Dizi, benim gibi Yıldız Savaşları'nın özel olarak taraftarı olmayan ama animasyonlarla arası da kötü olmayanlar için bence özellikle biçilmiş kaftan.

Yok eğer, Yıldız Savaşları'nın fanatiği, hatta 3 boyutlu oyunlarına kadar oynayan biriyken bu dizileri kaçırdıysanız çok şey kaybetmişsiniz diyebilirim.

Olur da "Oyunları oynamadım ama filmlerine hastayım" diyorsanız, belki bir Anakin Skywalker, bir Obi-Wan Kenobi tiplemelerinin görünüşlerini (bkz. yukarıdaki afiş) alıştığınızdan uzak bularak burun kıvırabilirsiniz. Ancak hikayenin akışı kesinlikle filmlerdekilerden aşağı kalmıyor.

DVD

Clone Wars Dizisinin İlk DVD’si Yolda !

Yurt dışında yayını devam eden ve ülkemizde gösterilme başlamaya hazırlanan Clone Wars animasyon dizisinin ilk DVD'si mart ayında çıkıyor. Sadece dört bölümün yer alacağı ve 24 Mart'ta çıkacak

$19.98'lik fiyat etiketine sahip olacak olan DVD de, dizinin ilk bölümü olan ve Yoda'nın bir macerasını konu alan "Ambush", ve Malevolence serisinin üç bölümü "Rising Malevolence", "Shadow of Malevolence" ve "Destroy Malevolence" bölümleri yer alacak.

Lucasfilm Pazarlama Başkanı Doug Yates, şöyle diyor: "Pek çok çocuk ve aile favori bölümlerine bir an önce sahip olmak istediklerini bize iletti, biz de bu yüzden bu DVD'yi yayınlıyoruz, bu yaz da ikinci bir dört bölümlük DVD daha gelecek."

Clone Wars'un tüm sezonuna sahip olmak isteyenler için ise, 2009'un ilerleyen tarihlerinde çıkmak üzere çok diskli bir set hazırlanıyor. Bu set, ayrıca Blu-ray olarak da yayınlanacak ve sahne arkalarından görüntülerin bulunduğu ek içeriği de beraberinde getirecek.

Karakterler

* Obi-Wan Kenobi
* Anakin Skywalker
* Ahsoka Tano
* Padmé Amidala
* C-3PO
* R2-D2
* Yoda
* Count Dooku
* Mace Windu
* Asajj Ventress
* General Grievous
* Palpatine/Darth Sidious
* Jar Jar Binks
* Nute Gunray
* Wat Tambor
* Plo Koon
* Kit Fisto
* Shaak Ti
* Aayla Secura
* Ki-Adi-Mundi
* Luminara Unduli
* Oppo Rancisis
* Nahdar Vebb
* Jabba the Hutt (film only)
* Ziro the Hutt (film only)
* Rotta the Huttlet (film only)
* Grievous' Bodyguards
* Battle Droids
* Super Battle Droids
* Droidekas
* Clone Troopers
* Commander Cody
* Oddball
* Captain Rex
* Admiral Yularen
* Gha Nachkt
* King Katuuko
* Cad Bane
* PiKK Mukmuk

ALINTIDIR
http://cnforum.yetkinforum.com
CreePche
Admin
Admin
CreePche

MesajKonu: Geri: Star Wars : The Clone Wars Tanıtım   Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeC.tesi Nis. 25, 2009 5:41 pm

paylaşm için tşk....
http://cnforum.yetkinforum.com/
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Star Wars : The Clone Wars Tanıtım   Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 8:13 pm

Birşey değil Her zaman görevimiz ...
http://cnforum.yetkinforum.com
ComboMachine
Haftanın Çalışkan Üyesi
Haftanın Çalışkan Üyesi
ComboMachine

MesajKonu: Geri: Star Wars : The Clone Wars Tanıtım   Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 2:45 pm

teşekkürler
ComboMachine
Haftanın Çalışkan Üyesi
Haftanın Çalışkan Üyesi
ComboMachine

MesajKonu: Geri: Star Wars : The Clone Wars Tanıtım   Star Wars : The Clone Wars Tanıtım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 3:49 pm

+ rep

Star Wars : The Clone Wars Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Star Wars Grubu [04]
» Skunk Fu Tanıtım
» Casper Tanıtım
» Juniper Lee Tanıtım
» Mike , Lu % Og Tanıtım